Soms valt het leven van een foodblogger ook niet mee. Ik dacht even snel een kokos-banaankoek te bakken. Dat ‘even snel’ ontaardde in een kleine bananenpuree-ramp. Met het verwijderen van de kleine blender draaide ik hem per ongeluk los. Resultaat: apparaat en aanrecht vol banaandrab. Fijn hoor 😩.
Zestien keukenpapierdoekjes verder lijkt het weer ergens op. De koek, die ik toch maar heb gebakken maar dan met bakbanaan, mag er ook zijn. Gelukkig, anders had ik ‘m het raam uit gegooid. Genoeg meeuwen hier die wel hapje mislukte koek hadden gelust.
Het recept:
2 rijpe bananen (of 1 overrijpe bakbanaan)
2 eieren
1 eetlepel geitenmelk of amandelmelk
1 eetlepel palmsuiker of honing
2 theelepels vanille essence
100 gram geraspte kokos (zakje van Conimex)
eetlepel citroenrasp (schil)
Pureer (en let op 😄 ) de bananen met de eetlepel melk. Kluts de eieren met de suiker of honing, meng met de bananenpuree, vanille, citroenrasp en de kokos. Stort het beslag in een platte ingevette taartvorm en bak deze gedurende 30 minuten op 200 graden. Smul.